Logo Porodního domu U čápa
Porodní dům U čápa, o.p.s.
nestátní nezisková organizace založená ve formě obecně prospěšné společnosti, která
usiluje o návrat přirozených porodů do českého porodnictví
 

Poděkování účastnic Setkání porodních asistentek Východní Evropy
v Praze v květnu 2012

(překlady)

A. Účastnice ze zemí Východní Evropy

Jménem porodních asistentek rumunské skupiny účastníků na setkání porodních asistentek zemí Východní Evropy, které se uskutečnilo v Praze, vám chci moc poděkovat! Bylo to příjemné a zajímavé setkání. Doufáme, že spolupráce mezi našimi zeměmi, za pomoci ICM a EMA, povede ke změnám a zlepšením, které potřebujeme pro naší legislativu.

Vania Limban, Rumunsko


Dobrý den, Zuzano. Píši vám, abych Vám poděkovala za vše, co jste udělala pro nás a pro ostatní porodní asistentky. Byl to pro nás skvělý zážitek a zažily jsme nové věci. Doufám, že se jednou dostaneme opět do Prahy, protože jsme neměly možnost vidět krásy Vašeho města. Všechno bylo perfektní!!

Lidé mohou zapomenout, co jste kdy řekla, mohou zapomenout, co jste kdy udělala, ale nikdy nezapomenou, jak dobře se u Vás cítili. Děkuji Vám, Zuzano, jste silná žena!

Simona Koseva, Bulharsko


Dovolte mi, Zuzano, abych vyjádřila Vám a celému Vašemu týmu svou hlubokou vděčnost za skvěle zorganizovanou, velmi užitečnou konferenci! Sotva si dokážu představit množství času a úsilí, které jste musela věnovat k získání finančních prostředků od OSF, jednat s institucemi a všechno do detailu naplánovat a o vše se postarat.

Nápad uskutečnit setkání porodních asistentek s právníky byl jedinečný a přinesl skvělé výsledky! Nabídl všem účastníkům spoustu užitečných znalostí, prostor pro sdílení zkušeností a poučení ze zkušeností jiných, mnoho užitečných kontaktů a také pocit, že nejsme sami v naší snaze zajistit právo žen na výběr místa porodu a právo porodních asistentek na svobodné provozování své profese. Děkuji vám všem!

Miglena Delcheva, Bulharsko


Náš pobyt jsme si opravdu užily, moc děkuji za všechno.

Maria Ryll, Polsko


Ďakujem za moznosť byť na úžasnej akcii!

Mgr. Jana Ivanecká, Slovensko


Skvelý organizačný team, ešte raz veľké ďakujem! Taktiež ďakujem aj vážmu manželovi za zaslanie úžasnej fotodokumentácie.

Mgr. Eva Urbanová, PhD., Slovensko


Děkujeme vám za zorganizování této konference! Jsem si jistá, že byla velmi plodná, a že to byl v mnoha ohledech skvělý začátek k užší mezinárodní spolupráci!

Gabriella Nagy, Maďarsko


Díky za vaši neúnavnou práci vám a vašim kolegyním při pořádání konference v Praze. Bylo to pro mne opravdu užitečné setkání v mnoha směrech.

Bea Bodrogi, Maďarsko


Díky za fotky, dokumenty a příjemné chvíle strávené v Praze.

Elina Piirimae, Estonsko

*  *  *

B. Hosté ze zemí Západní Evropy

Velice vám děkuji za příležitost pracovat s porodními asistentkami Východní Evropy. Bylo to velmi užitečné setkání. Děkuji Vám za vaši pohostinnost a péči, kterou jste nám věnovala. Měla jsem dobrý pocit z celé akce. Líbilo se mi vystoupení řečníků i následné diskuse, líbilo se mi předsedání Petry a jídlo!

Jsem přesvědčena, že to byla skvělá zkouška organizace pro blížící se celosvětový kongres porodních asistentek, který proběhne v roce 2014 u Vás v Praze. Dobrá práce!

Nester Moyo, poradkyně ICM, Holandsko


Děkuji Vám za možnost setkat se s porodními asistentkami Východní Evropy. Byly to dva zajímavé a podnětné dny. Děkuji za úžasnou pohostinnost. Také moc děkuji za krásné fotografie z našeho pražského setkání.

Mary Higgins, předsedkyně středoevropského regionu ICM, Irsko


Fotky ze setkání jsou nádherné, prosím, poděkuj svému manželovi.

Sophie van Schaik, Holandsko

*  *  *

C. Ostatní

Paní Štromerová, moc děkuji za prezentace i za velmi podnětné setkání v rámci konference porodních asistentek z Východní Evropy, které otevřelo důležitý prostor pro další spolupráci uvnitř regionu a přineslo významnou inspiraci i pro český kontext.

Mgr. Ema Hrešanová, Ph.D., Česká republika